25 czerwca o godzinie 17.00 w Muzeum w Kętach odbędzie się wernisaż wystawy „Maroko. Wystawa rysunków i akwarel Alicji Nikiel.”

Maroko jest rajem dla poszukiwaczy wrażeń, kusi magią orientu oraz legendarną gościnnością mieszkańców.

Jak mówi sama autorka „Maroko uwiodło mnie od pierwszego wejrzenia. Olśniona światłem, intensywnością kolorów i zestawieniem barw, które w bladym świetle północnoeuropejskiego nieba wydawałoby się pozbawionymi sensu, z zadziwieniem stwierdziłam, że w Maroku kolor widoczny jest nie tylko dla oka – on nabiera materii, można go czuć, dotykać, wąchać, że posiada moc magiczną, symboliczną, że tam wszystko jest kolorem tak, jak wszystko wydaje się też być przesycone zapachem, wibrować dźwiękiem i światłem. […] Impuls by udokumentować własne doświadczenia w tym kuszącym są innością kraju jest ogromny, choćby po to tylko, by oglądając po powrocie zapiski i szkicowniki wiedzieć na pewno, że podróż nie była mirażem, by urealnić do dla siebie w jedyny sposób, w jaki się potrafi – rysując i malując, tak jakby tylko wtedy można było odkryć tajemnice jego piękna”.

Wystawa potrwa do 11 sierpnia br. w godzinach otwarcia placówki.

Alicja Nikiel - plastyczka, ilustratorka, graficzka. Członkini Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Jej dotychczasowy dorobek twórczy obejmuje prace rysunkowe, malarstwo akwarelowe i olejne, ilustrację książkową, fotografię oraz projekty o charakterze komercyjnym. Od dwudziestu lat nieustającą inspiracją dla jej twórczości są podróże. W dorobku artystycznym kolekcje szkiców, rysunków i akwarel będących impresjami odwiedzanych miejsc, poznanych kultur i ludzi. Prace prezentowane w galeriach w Izraelu, Grecji, Holandii, Belgii, Anglii, Stanach Zjednoczonych, oraz na wystawach indywidualnych i grupowych w Polsce, wzbogacają również kolekcje prywatne w Europie, Ameryce Północnej.

Źródło: http://www.kety.pl/pl/news/wystawa-rysunk-w-i-akwarel-alicji-nikiel.
Więcej o wystawie na stronie Muzeum: http://www.muzeum.kety.pl/news/mityczny-urok-maroka---po-wernisazu, a fotorelacja pod adresem: http://www.tvkhd.pl/kultura/item/2975-wernisa%C5%BC-alicji-nikiel


PODZIEL SIĘ

FacebookTab