Podróże z pasją. Sztuka Europy

W ramach współpracy z wydawnictwem Books przygotowaliśmy do druku publikację Sztuka Europy z serii Podróże z pasją autorstwa Izabeli Wojtyczki. Zakres prac obejmował wykonanie projektu okładki i makiety oraz DTP.

Sztuka Europy to piękny album, prezentujący europejską sztukę od czasów najdawniejszych po dzień dzisiejszy. Można tu znaleźć informacje o twórcach poszczególnych epok, piękne, kolorowe reprodukcje i krótkie opisy dzieł oraz kierunków i nurtów, które królowały w danej epoce. Rzymskie i greckie rzeźby, płaskorzeźby, mozaiki czy malarstwo wazowe z pewnością zachwycą niejednego miłośnika sztuki. Nie sposób nie wspomnieć o romańskich Drzwiach Gnieźnieńskich czy tajemniczym uśmiechu Mona Lisy…, które jakże się różnią od współczesnych obrazów Salvadora Dali, unistycznych kompozycji Władysława Strzemińskiego czy surrealistycznych dzieł Kazimierza Malewicza.
Piękne fotografie i interesujące teksty powodują, że świat sztuki staje przed nami otworem, zapraszając do wirtualnej wędrówki po muzeach, w których prezentowane są dzieła najwybitniejszych artystów. (Materiały wydawcy)

Więcej znajdziecie w portfolio: http://www.studiolitera.pl/portfolio/podr-e-z-pasj-sztuka-europy


PODZIEL SIĘ

FacebookTab